Koostöös ministeeriumite, Eesti Töötukassa ja rahvusvahelise veebiõppe platvormiga Coursera pakub võimalust õppida tasuta pea 300 ingliskeelsel e-õppe kursusel maailma tippülikoolidelt ja tehnoloogia suurfirmadelt.
Veebiõppe platvormi valikust leiab nii tulevikus vajalikke üldoskusi arendavaid kursusi, nagu digitaalne kirjaoskus, projektijuhtimine või ärialane inglise keel, kui ka näiteks spetsiifilisemaid kursusi, nagu pilvetehnoloogia haldamisega seotud oskused, arvutimängude arendamine või meditsiiniline neuroteadus. Erineva pikkusega kursustel saab uuendada ka töö otsimiseks vajalikke oskusi ning teadmisi vaimse tervise hoidmisest.
Lisainfo tingimuste, kursuste ja registreerimise kohta leiate Haridusportaalist.
Coursera kursustele saab registreerida kuni septembri lõpuni või kuni kohti jätkub. Õppimist tuleb alustada kahe nädala jooksul alates ligipääsu saamisest. Õppida saab tasuta kuni 2020. aasta lõpuni. Registreerudes artiklis jagatud lingi kaudu annab huviline õiguse enda nime ja e-maili aadressi edastamiseks Courserale tasuta programmile ligipääsu tagamiseks ning meeldetuletuste saamiseks. Kursuste ja nende sisuga seotud küsimustega seoses pöörduge Coursera poole, probleemide korral programmiga liitumisel kirjutage Sotsiaalministeeriumi aadressile coursera@sm.ee.
Kui ei leia endale sobivat kursust Coursera keskkonnast, soovitame uurida ka teisi tasuta võimalusi Udemy platvormilt, #õpimekodus lehelt või töötukassa portaalist. Näiteks Udemy platvorm koondab sadu erinevaid kursuseid IT- ja programmeerimise valdkonnast kuni enesearengu ja juhtimiskursusteni. Vaata lähemalt siit: https://www.udemy.com/courses/free/. Udemysse registreerimine toimub nende lehel.
Lisaks informeerime, et kui tööandjana vajate tuge oma töötajatele info- ja kommunikatsioonitehnoloogia oskuste õpetamisel seoses Covid-19 kriisist tingitud muutustega ettevõttes (nt digitaliseerimine, robotiseerimine, automatiseerimine, uue majandustarkvara kasutuselevõtmine jne), võib olla abiks Eesti Töötukassa makstav koolitustoetus. Soovitame Teil tutvuda ka Kutsekoja poolt valminud uuringuga, mis annab ülevaate, milliste digioskuste järele erinevates valdkondades kriisi tõttu vajadus kasvab ning milliseid IKT-oskusi tasub õppida, et järgmisel viiel aastal tööturul läbi lüüa. Täpsemad tingimused koolitustoetuse taotlemiseks leiab veebist https://www.tootukassa.ee/koolitustoetus-tooandjatele Koolitustoetuse avalduse saab tööandja esitada enne koolituse algust e-töötukassas. Küsimuste korral saatke e-kiri koolitustoetus@tootukassa.ee
Rohkem antud teemal saab lugeda Töötukassa kodulehelt.